Ga naar hoofdinhoud

In deltagebieden komt veel samen. Als overgang van land naar zee hebben ze een grote ecologische en economische waarde.

Zo herbergen ze een grote diversiteit aan plant- en diersoorten, belangrijke vaarroutes, en de meest vruchtbare gebieden voor de landbouw. Maar hoe zorgen we dat natuurlijkheid en menselijk gebruik nu en in de toekomst in balans blijven? En hoe kunnen we deltalandschappen zo inrichten en beheren dat ze klimaatbestendig zijn voor mens en dier?

Building with Nature doet onderzoek naar deze Kust van de Toekomst en hoe Nature-based Solutions (natuurgebaseerde oplossingen) daaraan kunnen bijdragen.

Wietse van de Lageweg is lector Building with Nature. Hij sprak op 3 november 2022 zijn inaugurele rede uit: 'Future Shores'.

Projecten

Manabas Coast

In het nieuwe project Manabas Coast ontwikkelt een samenwerkingsverband met onder meer…

1 oktober 2022
1 januari 2027
Meer informatie

Geen zee te hoog

Dit project benadert de ontwikkeling van waterveiligheidsstrategieën als een ruimtelijk…

1 september 2022
31 augustus 2026
Meer informatie
Bekijk het overzicht

Deelnemers

Lectoren

Wietse van de Lageweg

Coördinatoren

Jaco de Smit

Onderzoekers

Chiu Cheng
Vincent Bax

Nieuws

10 juni Leestijd: 1 min.

Minimetronoom laat eb en vloed, stroming en sedimentatie zien

04 juni Leestijd: 1 min.

Ruim 250 aanwezigen op jaarevent Delta Climate Center

21 april Leestijd: 1 min.

Hogescholen zijn een kernspeler op het gebied van innovatie