Als medewerker in het hbo heb je -met een vast contract- per jaar een aantal duurzame inzetbaarheidsuren. Dit zijn uren die je op verschillende manier in kunt zetten om jezelf te ontwikkelen. Zo vertrok Brigitte de Bruyckere, docente Verpleegkunde, voor twee weken naar Rajasthan in India voor het project Werelddocent van Edukans.
Onderwijsvraagstukken in India
"Ik heb mijn uren ingezet voor het project Werelddocent van Edukans. Edukans werkt samen met lokale ngo's uit ontwikkelingslanden, die vragen hebben op het gebied van onderwijs. Samen met een groep Werelddocenten en studenten Leraar Basisonderwijs verbleef ik twee weken in India, waar we aan de slag gingen met zo'n onderwijsvraag. Het is mooi om te zien hoe mensen van verschillende generaties met elkaar samenwerken en dat ieder vanwege zijn of haar expertise gewaardeerd wordt.
Ik heb veel geleerd van dit project en het bood mij een meerwaarde om voor een goed doel te werken en even helemaal in een andere wereld te zijn."