Leerlingen Goese Lyceum bouwen windmolens
70 bovenbouwleerlingen van het Goese Lyceum bezochten op dinsdag 9 mei de HZ in verband met het thuisblijfproject rond het thema Circulaire Economie, wat tevens aansluit op het HZ minor-vak Circular Economy.
De leerlingen onderzochten hoe het ontwerp van de wieken van een windmolen de energieopbrengst van een windmolen beïnvloedt. Dit deden zij door verschillende stappen te doorlopen, waaronder het ontwerpen van de wieken, het testen van de wieken en de generator en het controleren van de prestatie van het ontworpen product.
Het uiteindelijke doel van de opdracht was het ontwerpen van wieken waarmee genoeg stroom kon worden opgewekt voor het opladen van een mobiele telefoon.
Doe mee, verlos de zee
Naast het windmolen project kregen de leerlingen ook workshops aangeboden, gefocust op zwerfafval en de grote problemen die het veroorzaakt.